„ABC”: Biden wypowiedział słowa wyczekiwane przez tych, którzy żyli pod rosyjskim butem

Prezydent USA Joe Biden wypowiedział w sobotę w Warszawie słowa, które były wyczekiwane w Europie Środkowej i Wschodniej – ocenia w niedzielę hiszpański dziennik “ABC”, zaznaczając, że podstawą tego orędzia było zaszczepienie poczucia bezpieczeństwa w państwach, takich jak Polska, żyjących w sąsiedztwie Rosji.

Według stołecznej gazety poczucie zagrożenia wobec Rosji w tej części Starego Kontynentu jest znacznie większe niż na Zachodzie, co – jak zauważa – wynika z trudnej historii państw, które znalazły się w przeszłości w orbicie Moskwy.

“Przemówienie Bidena zeszło w tę sobotę niczym balsam nadziei na tę Europę, która pamięta, jak żyje się pod rosyjskim butem” – napisał “ABC”.

Madrycki dziennik zaznacza, że wypowiedziane przez amerykańskiego prezydenta słowa “były oczekiwane przez mieszkańców Europy, graniczącej z byłym ZSRR, z Polską na czele”.

„ABC” odnotował też, że prezydent Biden dużo miejsca poświęcił w Warszawie prezentacji problemów Rosji, w jakie popadł ten kraj po inwazji na Ukrainę, w tym m.in. o nałożonych sankcjach gospodarczych oraz o pogarszającym się poziomie życia Rosjan. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj