Sposób na demencję – sprawdź jak się przed nią uchronić

seniorzy 3.jpg

Psychologiczne aspekty naszego życia, takie jak optymizm, samoocena, samotność czy depresyjność, wpływają znacząco na jakość naszego życia w starości i chorobie, szczególnie na osoby, które zmagają się z demencją. Zdaniem brytyjskich naukowców czynniki te działają również na osoby, które opiekują się chorymi.

Na stan osób dotkniętych demencją, a także osób opiekujących się nimi wpływają także inne aspekty życia społecznego. Czynnikami tymi są np. aktywność społeczna oraz wzajemne interakcje.

Naukowcy z University of Exeter przeprowadzili szczegółowe badania mające na celu zidentyfikowanie czynników, które poprawiają standard życia. Badania miały także na celu optymalizację pomocy dla dotkniętych demencją. Praca brytyjskich naukowców została opublikowana niedawno w periodyku „Alzheimer Disease & Associated Disorders”.
Okazało się, że na standard życia cierpiących na demencję oraz osób opiekujących się nimi wpływają bardzo znacząco czynniki psychologiczne, takie jak: optymizm, samoocena, samotność oraz depresyjność.

Źródło: Jacek Szpakowski / Gazeta Polska Codziennie