Niemcy: Mężczyzna oskarżony o zgwałcenie Ukrainki, którą przyjął pod swój dach

Mieszkaniec Herne na zachodzie Niemiec został oskarżony o wykorzystanie seksualne uchodźczyni z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Prokuratura w Bochum poinformowała, że od 18 marca przebywa on w areszcie. To już drugi znany przypadek gwałtu na Ukraince w landzie Nadrenia Północna-Westfalia – wskazują niemieckie media.

25-letnia kobieta i jej syn przebywali u oskarżonego w Herne po ucieczce z ogarniętej wojną Ukrainy. Do przestępstwa miało dojść w mieszkaniu mężczyzny.

Rzecznik prokuratury poinformował, że ofiara zdołała skontaktować się z krewnymi przez telefon komórkowy. Natychmiast wezwali oni policję, która zatrzymała 43-latka.

Według informacji dziennika „Bild” podejrzany „przyznał się do współżycia seksualnego, ale oświadczył, że stosunek odbył za obopólną zgodą”. „Śledczy najwyraźniej nie uwierzył w tę wersję wydarzeń i wysłał oskarżonego do aresztu” – podał „Bild”.

To już drugi przypadek gwałtu na ukraińskiej uchodźczyni w Nadrenii Północnej-Westfalii od początku wojny. Na statku hotelowym w Duesseldorfie, na którym zakwaterowano 88 ukraińskich migrantów, 18-letnia Ukrainka blisko miesiąc temu miała zostać zgwałcona przez Nigeryjczyka i Tunezyjczyka.

Dziennik „Bild” informuje o przypadku z Essen, gdzie na początku marca 53-letni właściciel domu rozebrał się na oczach Ukrainki. Prowadzone jest dochodzenie przeciwko temu człowiekowi – pisze gazeta.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj