Papież: jestem gotów pojechać na Ukrainę

fot. twitter.com

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że gotów jest udać się w podróż na Ukrainę. Powtórzył, że propozycja udania się do tego kraju „leży na stole”.

„Jestem gotów zrobić wszystko, co można” – papież podkreślił w samolocie lecącym do Rzymu z Malty, gdzie tego dnia zakończył dwudniową wizytę. Następnie zapewnił, że Stolica Apostolska, dyplomacja watykańska „robią wszystko”.

„Nie można publikować wszystkiego, co robią” – dodał. Zapewnił przy tym, że prace dobiegają końca.

„Wśród możliwości jest podróż, dwie możliwe podróże. O jedną prosił prezydent Polski, (prosił) by wysłać kardynała (Konrada) Krajewskiego, aby odwiedził Ukraińców przyjętych w Polsce” – mówił papież. Przypomniał, że kardynał Krajewski, papieski jałmużnik, już dwa razy pojechał z pomocą humanitarną.

Następnie Franciszek zaznaczył, odnosząc się do swojej ewentualnej podróży na Ukrainę: „Gotowość zawsze jest. Nie ma odmowy. Jestem gotów”.

Następnie zaznaczył, że od dłuższego czasu planowane jest jego spotkanie z patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem. „Trwają prace nad tym. Myśli się o Bliskim Wschodzie” jako miejscu spotkania – ujawnił.

Papież powiedział, że od wybuchu wojny na Ukrainie nie rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Kontakt z Rosją mam oficjalny, przez ambasadę – wyjaśnił papież, przywołując swoją wizytę w ambasadzie Rosji przy Stolicy Apostolskiej zaraz po początku rosyjskiej inwazji.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj