Ukraina/ Wicepremier: KE wyda pozytywną rekomendację ws. kandydatury Ukrainy do członkostwa w UE

ukraina.jpeg

Wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna wyraziła w poniedziałek przekonanie, że Komisja Europejska pozytywnie zaopiniuje kandydaturę jej kraju do członkostwa w Unii Europejskiej. Zdaniem wiceszefowej ukraińskiego rządu nastąpi to do końca kwietnia.

„Spodziewamy się, że do końca kwietnia Komisja Europejska zakończy procedury wewnętrzne i potwierdzi, że Ukraina spełnia kryteria uzyskania statusu kandydata. Następnie jest decyzja polityczna o przyznaniu Ukrainie statusu kandydata” – powiedziała Stefaniszyna, cytowana przez portal informacyjny Ukrainska Prawda.

Wicepremier poinformowała też, że KE ma wysłać w tym tygodniu do Kijowa specjalny kwestionariusz, na podstawie którego przygotuje swoją rekomendację dla krajów unijnych.

„Oczekujemy, że w tym tygodniu pojawią się pozytywne wiadomości dotyczące kolejnych kroków, jakie należy podjąć, aby Ukraina otrzymała status kandydata” – powiedziała Stefaniszyna, precyzując, że chodzi o kwestionariusz.

„Będzie to dokument niestandardowy, o mniejszej objętości. Czekamy na ten dokument w tym tygodniu” – dodała i podkreśliła, że ukraiński rząd od dwóch tygodni przygotowuje projekt odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj