ABW zatrzymała prezesa zielonogórskiej spółki podejrzewanego o wyłudzenia VAT

abw2.jpg

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała prezesa zielonogórskiej spółki podejrzewanego o wyłudzenia VAT. Miał działać w grupie, która uszczupliła dochody Skarbu Państwa o 100 mln zł – do tej pory w sprawie zarzuty przedstawiono już 24 osobom.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w piątek, że prezes spółki został zatrzymany 5 kwietnia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przez agentów poznańskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Marek K. był prezesem zielonogórskiej spółki prowadzącej hurtową sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych” – podał rzecznik.

„Suma uszczuplenia Skarbu Państwa w wyniku całości przestępczego procederu wyniosła ponad 100 mln złotych. Śledztwo w sprawie wyłudzania podatku VAT w obrocie towarami spożywczymi prowadzone jest od 2016 r.” – poinformował.

W nadzorującej śledztwo ABW poznańskiej prokuraturze regionalnej K. usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, oszustwa, używania dokumentów poświadczających nieprawdę oraz prania brudnych pieniędzy.

Oprócz niego zarzuty postawiono trzem osobom – zaznaczył Żaryn.

Zatrzymanemu przez ABW mężczyźnie prokurator zakazał opuszczania kraju oraz nakazał dozór policji.

Według śledczych sprawa nadal będzie się rozwijać – podał rzecznik. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj