Szef PSL o raporcie podkomisji smoleńskiej: propaganda, która na nowo rozpęta polsko-polską wojnę

fot. youtube.com

Zbrodnicza napaść Putina na Ukrainę sprawiła, że PiS wraca do teorii o zamachu w Smoleńsku; prezentacja Macierewicza stoi w sprzeczności z faktami, dowodami i rzeczywistością; to czysta propaganda, która na nowo rozpęta polsko-polską wojnę – ocenił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Zbrodnicza napaść Putina na Ukrainę sprawiła, że PiS wraca do niczym niepopartej teorii o zamachu w Smoleńsku. Prezentacja Antoniego Macierewicza stoi w sprzeczności z faktami, dowodami i rzeczywistością. To czysta propaganda, która na nowo rozpęta polsko-polską wojnę” – napisał Kosiniak-Kamysz w poniedziałek na Twitterze.

W poniedziałek zaprezentowano przyjęty w sierpniu ub.r. raport podkomisji smoleńskiej. Kierujący podkomisją Antoni Macierewicz powiedział m.in. że katastrofa z 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku pod Smoleńskiem była wynikiem „aktu bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej na statek powietrzny Tu-154M” oraz że „głównym i bezspornym dowodem tej ingerencji był wybuch w lewym skrzydle na sto metrów przed minięciem brzozy na działce doktora Bodina”.

Macierewicz mówił też m.in., że materiały dowodowe dotyczące katastrofy smoleńskiej „nie tylko zostały pozostawione przez rząd Donalda Tuska w dyspozycji Federacji Rosyjskiej, ale był także ukrywane, niszczone i fałszowane; strona rosyjska jasno stwierdzała, że Polska nie otrzyma materiałów dowodowych i warunkuje po dzień dzisiejszy otrzymanie tych materiałów zgodą Rzeczpospolitej Polskiej na przyjęcie raportu pani (Tatiany) Anodiny”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj