Synoptyk IMGW: słoneczny wtorek prawie w całym kraju

We wtorek pogoda znacznie się poprawi i po pochmurnych dniach zacznie dominować słońce – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą ponad 10 st. C.

Słońce pojawi się na przeważającym obszarze kraju, jedynie w rejonie Podkarpacia możliwe są przelotne słabe opady deszczu. „W pierwszej połowie dnia na południowym wschodzie mogą występować przelotne opady deszczu, a w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, ale będą one zanikać w miarę upływu dnia” – przekazał synoptyk.

Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie ponad 10 st. C. „Na wschodzie kraju termometry pokażą 9 st. C, w centrum 10 st. C, do 15 st. C na zachodzie Polski” – dodał.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie północno-zachodni, a na zachodzie południowo-wschodni.

„Kolejne dni będą jeszcze ładniejsze i cieplejsze, nawet do 20 st. C na zachodzie Polski. Niestety od weekendu wróci do nas ponownie chłodniejsze powietrze. Na stałą tendencję ocieplenia na ten moment nie ma co liczyć” – podsumował Jakub Gawron.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj