PKP Intercity planuje w okresie okołoświątecznym wydłużenie ponad 200 pociągów

wdolnymslasku.com

PKP Intercity planuje w okresie okołoświątecznym wzmocnienie 216 pociągów dodatkowymi ponad 380 wagonami – poinformował w czwartek przewoźnik. Wydłużone składy będą jeździć na popularnych trasach w okresie 14-19 kwietnia.

Jak podało PKP Intercity, dodatkowe wagony pojawią się w składach wyruszających m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Lublina czy Przemyśla, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Kołobrzeg czy Świnoujście.

Spółka zaznaczyła, że na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, przewoźnik będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe.

Osiem pociągów PKP Intercity, zamiast w niedzielę 17 kwietnia, pojedzie w poniedziałek 18 kwietnia, aby ułatwić poświąteczne powroty.

Przewoźnik przypomniał, że 1 kwietnia zmieniły się zasady podróżowania pociągami PKP Intercity dla obywateli Ukrainy. Obecnie z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci i młodzież do lat 18, kobiety, mężczyźni powyżej 60. roku życia oraz mężczyźni w wieku 18-60 lat, którzy są osobami z niepełnosprawnością. Odpowiednie dokumenty muszą poświadczyć przekroczenie granicy po 24 lutego br. Zasady te obowiązują do 30 kwietnia. (PAP)

wkr/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj