Jak szukać lotów w dobrych cenach? To proste!

samolot222.jpg

Korzystanie z usług linii lotniczych, zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych kojarzy się z ogromnym wydatkiem. I oczywiście – są to spore koszta, ale da się je odpowiednio zminimalizować stosując się do kilku ważnych wskazówek. O czym więc trzeba pamiętać, szukając tanich lotów?

Szukaj promocji – wybór jest spory

Linie lotnicze bardzo często organizują liczne promocje i wyprzedaże biletów. Przykładowo, LOT promocje na bilety lotnicze wrzuca systematycznie, z czego chętnie korzystają setki klientów.

Co więcej, wspomniane promocje przydają się podczas poszukiwań oferty lotów i hoteli. W końcu, da się jedno z drugim sensownie połączyć, dzięki czemu w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy do wykorzystania bezpośrednio na wakacjach.

Pamiętajmy też o elastyczności. Jeśli zależy nam na dorwanu tanich biletów lotnicznych powinniśmy rozważyć wiele różnych terminów i miejsc docelowych. Jeśli w naszym podróżniczym podejściu pozostawimy tylko filtr zwany ceną, to liczba atrakcyjnych propozycji gwałtownie wzrośnie. Oczywiście, będzie to od nas wymagało także pewnej otwartości na nowe kierunki.

Zawsze rób porządny research!

Nie jest tajemnicą, że odpowiedni research może nam pomóc nie tylko namierzyć bardzo atrakcyjne ceny biletów lotniczych, ale również korzystne oferty hotelowe. W dobie wszechobecnej cyfryzacji wystarczy dosłownie “parę kliknięć”, aby dowiedzieć się, gdzie aktualnie najbardziej opłaca się lecieć.

W tym celu należy systematycznie zaglądać do wyszukiwarek lotów, a także na strony danych przewoźników. Pozwoli nam to szybko porównać ceny i wybrać najkorzystniejszą z naszej perspektywy ofertę. Co więcej, na bazie takiej analizy da się stwierdzić, które miesiące obfitują w najlepsze promocje.

Jeśli jednak będziemy prowadzić research zbyt rzadko, to z pewnością umkną nam ciekawe oferty. Pamiętajmy, że najkorzystniejsze wakacje można sobie zafundować z tzw. last-minute. Zdarza się, że na takich promocjach zaoszczędzimy nawet do kilkuset złotych w jedną stronę! Warto również obserwować media społecznościowe przewoźników, hoteli oraz wyszukiwarek lotów – tam na bieżąco udostępniane są informacje o promocjach. Dobrze jest również zapisać się do newsletterów. Przykładowo, najlepsze ceny biletów polskiego LOT-u do USA pojawiają się w maju oraz we wrześniu.

Spróbuj różnych rozwiązań!

Podczas poszukiwania tanich biletów lotniczych warto porównywać ceny w różnych wyszukiwarkach, a także zweryfikować cenę bezpośrednio na stronie przewoźnika. Swoje szanse na tanie bilety zwiększymy, jeśli będziemy podróżować poza sezonem odbywającym się w danym miejscu. Przykładowo, bilety do Włoch są najtańsze zimą, podobnie jest chociażby z Dubajem.

Jeśli czas pozwala, to warto również popatrzeć na ceny biletów nie tylko z konkretnego lotniska, ale w ogóle z całego kraju. Zdarza się, że za lot do tego samego miejsca zapłacimy 2 razy mniej, jeśli tylko dojedziemy do innego lotniska w kraju. Należy wówczas przekalkulować, czy taka decyzja ma rzeczywiście sens i ewentualnie spróbować.

Poszukiwania tanich biletów są znacznie łatwiejsze, jeśli możemy wziąć urlop w praktycznie każdym momencie i nie ogranicza nas wybór miejsca docelowego. Oczywiście, to propozycja dla zaawansowanych podróżników, którym niestraszna żadna przygoda.

Dla osób, które jednak preferują dobrze zaplanowane wakacje, najlepszą opcją będzie śledzenie promocji i chwytanie okazji, gdy tylko się ona pojawi. Należy wziąć jednak pod uwagę, że konkurencja jest ogromna, więc wszystko będzie zależeć od szybkości naszej reakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj