30-latek wrzucał do internetu treści pedofilskie, trafił do aresztu

Do aresztu trafił 30-latek ze Szczecina, który rozpowszechniał w internecie treści pedofilskie i zoofilskie. Na jego trop wpadli policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Mężczyźnie grozi mu 12 lat więzienia.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczecina, który za pośrednictwem komunikatora internetowego rozpowszechniał treści pedofilskie oraz zoofilskie. Jak się okazało, przestępczą działalność prowadził co najmniej 5 lat.

30–latek próbował usunąć pozostałości swojej przestępczej działalności, ale pozostawił ślady, na które wpadli mundurowi. „Był zaskoczony wizytą policjantów. Ostatecznie przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyjaśnił jego mechanizm” – powiedziała rzeczniczka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli telefony i nośniki pamięci z zawartością potwierdzającą zaangażowanie podejrzanego oraz innych osób w przestępczy proceder. 30-latek usłyszał zarzut związany z rozpowszechnianiem treści pedo- i zoofilskich, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany. „Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania” – zaznaczyła podinsp. Kucharska.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj