Morawiecki: robimy wszystko, żeby przerwać łańcuch inflacyjny 

Robimy wszystko, aby przerwać w Polsce łańcuch inflacyjny – powiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek gospodarstwie rolnym w Załężu Dużym w województwie mazowieckim. Jak dodał, rząd realizuje program usprawnienia polskiego rolnictwa.

Jak mówił Morawiecki, rząd konsekwentnie realizuje wielki program, który ma „usprawnić polskie rolnictwo, pomóc rolnikom, zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe i doprowadzić do skutecznej walki z inflacją”.

Przypomniał, że z polskiego budżetu będą dopłaty do nawozów z powodu rekordowych ich cen. Morawiecki zaznaczył, że ten i inne programy dla rolnictwa, jak np. program retencji wody będą prowadzone konsekwentnie i niezależnie od tempa pozyskiwania środków unijnych. „Jeśli będzie taka konieczność, będziemy je realizować z budżetu państwa” – oświadczył premier.

Niedawno Komisja Europejska zatwierdziła polski program przeznaczony na wsparcie polskiego rolnictwa w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę o wartości 3,9 mld zł. Oznacza to zgodę na dopłaty do nawozów. Dopłaty sięgać będą 250 i 500 zł do hektara. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj