Ukraina/ Sztab: w obwodzie chersońskim Rosjanie planują zorganizować przymusową mobilizację

Rosja Wojsko
Fox: Pixabay

W obwodzie chersońskim na południu Ukrainy Rosjanie planują zorganizować przymusową mobilizację mieszkańców do udziału w wojnie przeciwko Ukrainie – podaje w czwartek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według sztabu w obwodzie chersońskim „kontynuowane jest terroryzowanie mieszkańców”, a wojska rosyjskie chcą całkowicie zablokować pomoc humanitarną ze strony ukraińskich władz.

W wiosce Zołota Bałka Rosjanie powiedzieli mieszkańcom, że „zielonych korytarzy” ewakuacyjnych więcej nie będzie i zabronili im opuszczania miejscowości – czytamy w komunikacie. Wojska rosyjskie zapowiedziały też, że w przypadku ostrzału przez siły ukraińskie ich pozycji, zaczną ostrzeliwać wioskę.

W Bałakliji w obwodzie charkowskim ranni żołnierze rosyjscy zaczęli być umieszczani w miejskiej przychodni, mimo tego, że wojskowy szpital już zorganizowano w budynku szkoły muzycznej. „Rozlokowanie okupantów w miejskiej przychodni świadczy o znacznym wzrośnie liczby rannych i problemach z ich medyczną ewakuacją” – napisał sztab.

W ciągu minionej doby ukraińskie siły strąciły cztery cele powietrzne: trzy drony i jeden pocisk manewrujący. W obwodzie donieckim i ługańskim odparto poprzedniego dnia dziewięć ataków wroga – dodano. (PAP)

https://tinyurl.com/2enmxr8h

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj