Areszt dla mężczyzny za dotkliwe pobicie własnego ojca

Na dwa miesiące do aresztu trafił 42-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie rozboju i uszkodzenie mienia. Zażądał od swojego ojca pieniędzy, a gdy ten odmówił, dotkliwie go pobił oraz zniszczył meble i okno w domu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w piątek, że do przestępstwa doszło na terenie powiatu karkonoskiego.

„Policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-letni syn przyszedł do domu nietrzeźwy, wszczął awanturę i zażądał od swojego ojca pieniędzy, a gdy ten sprzeciwił się, dotkliwie go pobił, a następnie zdemolował mieszkanie, połamał meble i wybił szybę w oknie. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala” – powiedziała policjantka.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Trafił najpierw do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przestawiono mu zarzuty pobicia, usiłowania rozboju i zniszczenia mienia.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.(PAP)

autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj