Media: w bazie wojsk rosyjskich powstały tablice dla „zdrajców” i „bohaterów”

W obozie polowym, w którym wojska rosyjskie stacjonują przy granicy ukraińskiej, powstały tablice przygotowane do zawieszenia portretów żołnierzy – „bohaterów” wojny z Ukrainą i „zdrajców”, którzy odmawiają walki – powiadomił dziennikarz Rusłan Lewijew.

Lewijew, założyciel grupy dziennikarskiej Conflict Intelligence Team (CIT), opublikował w piątek zdjęcia tablic na swoim Twitterze (https://tinyurl.com/yck8cp5x).

Tablice – zdaniem Lewijewa – będą służyć do umieszczania fotografii żołnierzy Federacji Rosyjskiej. Na pierwszym zdjęciu widać tablicę o szarym tle, przypominającym kłęby dymu. Napis na niej głosi: „Oni zdradzili swych towarzyszy, uciekając z pola boju”, pod spodem widnieje 15 pustych pól. Na tej tablicy – według dziennikarza – „będą wisieć portrety tych, którzy odmawiają pójścia na wojnę przeciwko Ukrainie”.

Na drugim zdjęciu jest tablica z napisem: „Oni bohatersko wykonują zadania, broniąc swej ojczyzny”. Tu również przewidziano 15 pól, prawdopodobnie na zdjęcia. Tablicę wykonano w kolorze czerwonym, jest na niej pięcioramienna gwiazda – symbol sił zbrojnych Rosji – i wizerunek żołnierza w wyposażeniu bojowym.

Lewijew nie podał, w jakim obozie ustawiono tablice. Na obu zdjęciach widać za tablicami duże brezentowe namioty.

Informacja pojawiła się w czasie, gdy oceny ukraińskie, brytyjskie i amerykańskie mówią o niskim morale żołnierzy rosyjskich biorących udział w inwazji na Ukrainę.

Conflict Intelligence Team (CIT) to założona w 2014 roku grupa opozycyjnych rosyjskich dziennikarzy i blogerów. Grupa ta opisuje aktywność wojskową Rosji, opierając się na informacjach z otwartych źródeł.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj