W. Brytania/ Ministerstwo obrony: wycofywanie sił spod Charkowa potwierdza niezdolność Rosji do opanowania kluczowych miast Ukrainy

Rosja Wojsko
Fox: Pixabay

Wycofywanie rosyjskich sił z obwodu charkowskiego jest milczącym uznaniem niezdolności Rosji do opanowania kluczowych miast Ukrainy, w których najeźdźcy spodziewali się niewielkiego oporu ze strony lokalnych mieszkańców – poinformowało na Twitterze brytyjskie ministerstwo obrony w czwartkowej aktualizacji wywiadowczej.

Resort obrony potwierdził doniesienia o ukraińskiej kontrofensywie nieopodal Charkowa. „Wojska Ukrainy kontynuują natarcie na północ od miasta i odzyskują kolejne miasteczka i wsie położone w kierunku granicy z Rosją. Priorytetowe potraktowanie przez Kreml operacji w Donbasie sprawiło, że jednostki najeźdźcy rozmieszczone w obwodzie charkowskim są narażone na ataki mobilnych i zmotywowanych sił ukraińskich” – napisano w komunikacie ministerstwa (https://tinyurl.com/2ama4wry).

„Mimo że w początkowej fazie konfliktu Rosji udało się okrążyć Charków, to później – według doniesień – oddziały te poniosły ciężkie straty. Wycofano je w celu reorganizacji i uzupełnienia sił. Po przegrupowaniu wojska te zostaną prawdopodobnie rozmieszczone na wschodnim brzegu rzeki Doniec, tworząc siły blokujące, chroniące zachodnią flankę głównego zgrupowania rosyjskich sił oraz kluczowe szlaki zaopatrzenia dla operacji w pobliżu Iziumu” – dodał brytyjski resort.

Informacje o sukcesach ukraińskiej kontrofensywy w obwodzie charkowskim przekazał też w środę wieczorem szef władz tego regionu Ołeh Syniehubow. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj