Wrocław/ W ramach Nocy Muzeów wystawa ukraińskich artystów „War Diaries 2022”

„War Diaries 2022” to dokumentalna wystawa ukraińskich artystów, przedstawiająca i opisująca wojnę poprzez ich codzienne posty na kanałach społecznościowych. Wernisaż odbędzie się w sobotę w ramach Nocy Muzeów w galerii Foto-Gen we Wrocławiu.

Organizatorzy poinformowali, że na wystawie znajdą się ilustracje do postów z mediów społecznościowych m.in. takich artystów, jak: Nikita Kadan, Stanislav Ostrous, Oleksandr Shatokhin, Taras Bychko.

„Cały świat był świadkiem inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Z życia Ukraińców zniknęła +normalność+ codziennych spraw. Zwykłe, nieciekawe rzeczy, takie jak zakupy, kłótnie rodzinne, spacery, projekty w pracy, spotkania na zoomie itp., zniknęły z dnia na dzień i zostały zastąpione nową rutyną. Przeglądanie kanałów informacyjnych w poszukiwaniu aktualnych danych o ruchach wojsk, sprawdzanie bezpieczeństwa bliskich, ochotnicza służba i walka to nasza nowa rzeczywistość. Schrony przeciwbombowe, stacje metra i piwnice stały się nowymi miejscami życia społecznego” – napisano w programie wystawy.

„Artyści, jak wszyscy inni, są zakładnikami tej wojny. Jednak ich głos jest coraz lepiej słyszalny, ich ból przebija się przez zimne powietrze wczesnowiosennych dni, niesiony jedyną dostępną im prawdą – prawdą ich pracy” – napisała w w opracowaniu wystawy jej kuratorka Ana Riaboshenko.

Wernisaż wystawy zaplanowano w ramach Nocy Muzeów o godz. 20 we Wrocławiu w galerii Foto-Gen we Wrocławiu. Wystawa potrwa do 19 czerwca.(PAP)

autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj