Ukraina/ SBU: w Mikołajowie unieszkodliwiono siatkę agenturalną

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) unieszkodliwiła siatkę agenturalną, działającą na terenie Mikołajowa i okolic – poinformował we wtorek portal unian.net. Mikołajów to ważny port i ośrodek przemysłu stoczniowego na południu Ukrainy.

Portal powołał się na wpis, który Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zamieściła na Telegramie. https://t.me/SBUkr/4284

Siatka agentów miała zapewnić przeniknięcie grup zwiadowczo-dywersyjnych do Mikołajowa. Ustalono, że została stworzona przez miejscowego rezydenta, a nadzorowana była przez rosyjskiego generała. W jej skład wchodziło pięciu mieszkańców Mikołajowa. Agenci zbierali również informacje dotyczące sytuacji społeczno-politycznej w regionie oraz skutków ostrzałów rakietowych Mikołajowa.

W celu uzyskania informacji niejawnych, w tym dotyczących pozycji oddziałów ukraińskiego wojska, agenci próbowali wykorzystywać ukraińskich żołnierzy, wypytywali ich o informacje tajne w pozornie przyjacielskiej rozmowie – czytamy we wpisie.

Agentom za wartościowe dane obiecywano ewakuację na Krym lub stanowiska kierownicze po ewentualnej okupacji obwodu mikołajowskiego.

Dzięki działaniom operacyjno-śledczym w Mikołajowie zatrzymano członków grupy. Przedstawiono im zarzuty zdrady stanu – poinformowała SBU. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj