Rau: w Berlinie będę rozmawiać m.in. o dotychczasowym fiasku niemieckiej polityki wschodniej

Wtorkowa wizyta szefa polskiego MSZ prof. Zbigniewa Raua w Berlinie dotyczyć będzie m.in. załamania się dotychczasowej architektury bezpieczeństwa w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę. „Będę rozmawiać o fiasku niemieckiej polityki wschodniej” – powiedział w poniedziałek Rau.

Minister wyjaśniał cele swojej wtorkowej wizyty w stolicy Niemiec podczas spotkania z dziennikarzami w trakcie konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Łodzi. Było to drugie spotkania organizowane w ramach Forum Ekonomiczno-Środowiskowego będącego – jak podało MSZ – najważniejszym wydarzeniem II wymiaru bezpieczeństwa realizowanego w zakresie OBWE, której w tym roku przewodniczy Polska.

Minister Rau zapytany przez PAP o cele wtorkowej wizyty w Berlinie przypomniał, że jest to jego rewizyta po pobycie w naszym kraju minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleny Baerbock podczas szczytu państw Trójkąta Weimarskiego w Łodzi 1 marca br.

„Mamy rozmawiać między innymi o załamaniu się architektury bezpieczeństwa w Europie w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, będziemy także mówili o sytuacji na wschodniej flance NATO” – zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

„Będziemy również mówić o fiasku dotychczasowej niemieckiej polityki wschodniej” – podkreślił. „A także o konsekwencjach tego fiaska z perspektywy naszej części Europy” – dodał.

Szef polskiej dyplomacji skomentował także napaść na polski konsulat w Hamburgu. „Żyjemy w czasach, kiedy prowokacje są integralną częścią wojny hybrydowej. Sami tego doświadczamy zarówno w kraju, jak i za granicą” – podsumował. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj