Anna Zalewska Najaktywniejszą Polską Europosłanką!

Anna ZALEWSKA in the EP in Strasbourg

W opublikowanym przez Eulytix rocznym raporcie na temat pracy europosłów, Anna Zalewska została uznana za najaktywniejszą polską europosłankę oraz znalazła się na wysokiej 38. pozycji najbardziej aktywnych eurodeputowanych z wszystkich państw członkowskich.

Eurodeputowana z Dolnego Śląska i Opolszczyzny jest najbardziej aktywna wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Anna Zalewska należy do Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Pracuje w komisjach Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności oraz Zatrudnienia i Spraw Socjalnych. Jest członkinią delegacji do spraw stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, delegacji do spraw stosunków z państwami Ameryki Środkowej oraz delegacji do Europejsko-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego.
W 2021 roku Anna Zalewska założyła grupę roboczą EKR ds. pochłaniaczy CO2 (ECR Carbon Sinks Working Group).

Od początku pracy w Parlamencie Europejskim eurodeputowana pracowała m.in. nad takimi dokumentami jak: „Fit for 55” oraz prawo klimatyczne, wskazując na zagrożenia płynące z nich dla Polski. Od samego początku obecnej kadencji Anna Zalewska była zaangażowana w obronę dalszego funkcjonowania Kopalni Turów. Obecnie priorytetem dla byłej Minister Edukacji Narodowej jest zatrzymanie pakietu klimatycznego UE – Fit for 55.

Anna Zalewska jest współautorką przyjętej przez Parlament Europejski rezolucji w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę, która stanowczo potępia rosyjską inwazję na Ukrainę oraz definitywnie kończy budowę gazociągu Nord Stream 2. Działania na rzecz zatrzymania budowy szkodliwego dla Polski gazociągu od początku kadencji były jednym z priorytetów działań Anny Zalewskiej.

Anna Zalewska jako najaktywniejsza polska europosłanka od początku kadencji w Parlamencie przedstawiła ponad 1500 poprawek, 25 sprawozdań i opinii, 22 interpelacje oraz 16 projektów rezolucji. Podczas sesji plenarnych 46 razy zabrała głos w kwestiach istotnych dla Polski i Europy.

Anna Zalewska ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako nauczycielka i zastępca dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Jest ekologiem, menedżerem oświaty, była wicestarostą Powiatu Świdnickiego, posłanką na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. 16 listopada 2015 roku objęła stanowisko Ministra Edukacji Narodowej. W maju 2019 roku wybrana na Posła do Parlamentu Europejskiego IX kadencji z okręgu dolnośląsko-opolskiego, otrzymując 168 337 głosów.

Dziękuję za Państwa zaufanie!

 

Sfinansowano ze środków Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj