Broszury reklamowe – czy warto?

 

Katalog reklamowy czy broszura? 

Co więc lepiej się sprawdzi? Katalog czy broszura reklamowa? Otóż te dwie formy mogą świetnie ze sobą współistnieć. Oczywiście broszura wymaga mniej pracy, jest krótsza, zawiera mniej informacji, w związku z tym na pewno będzie doskonale sprawdzała rynek przed tym, jak wprowadzimy na niego katalog. Może jednak radzić sobie doskonale samodzielnie. Świetnie sprawdzi się także w firmach, które oferują mniej produktów czy usług i nie potrzebują rozbudowanego katalogu. Oba rozwiązania mają swoje plusy, nie musimy więc koniecznie wybierać tylko jednego z nich. Jeżeli oczywiście nie ogranicza nas w tej kwestii budżet. Kiedy jest mniejszy, warto zacząć od broszury. Czym właściwie jest? 

 

Czym jest broszura reklamowa?

Broszura reklamowa to doskonały sposób na zareklamowanie swoich najważniejszych produktów. To książeczka o niewielkiej objętości, która zawiera najważniejsze informacje. Jest to zazwyczaj:

  • krótkie opisanie firmy, zaznaczenie czym się zajmuje, gdzie znajduje się siedziba itd.;
  • opis i zdjęcia najważniejszych produktów/usług;
  • ewentualne pytania i odpowiedzi związane z zamawianiem produktów/usług.

Warto pamiętać, że broszura nie jest rozbudowana. 

 

Jak zaprojektować dobrą broszurę? 

Jak więc zaprojektować dobrą broszurę? Przede wszystkim musi być ona zgodna z identyfikacją wizualną firmy. Dobrze, jeśli potencjalny klient, który kojarzy już naszą firmę, na przykład z mediów społecznościowych czy też strony internetowej, widział od razu, że broszura pochodzi z tej samej firmy – nie chodzi tylko o logo, lecz także na przykład kolorystykę. Broszura musi być estetyczna i czytelna. 

Zdjęcia muszą być doskonałej jakości. Jeśli mamy swoje produkty, warto zamówić fotografa, który zrobi im naprawdę świetne zdjęcia. Warto również znaleźć copywritera, który opisze nasze najważniejsze produkty i usługi oraz stworzy pozostały teksty do broszury.

Nie zapomnijmy o tym, by zawrzeć na broszurze w czytelny sposób, w widocznym miejscu dane kontaktowe – nie tylko adres siedziby, lecz także strony internetowej, adresu mailowego itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj