Skandal! Poseł Lewicy: mieszkańcy ziem utraconych przez Niemcy powinni domagać się od państwa polskiego reparacji

Mieszkańcy ziem utraconych przez Niemcy po II wojnie światowej powinni domagać się od państwa polskiego reparacji – napisał śląski poseł Lewicy Maciej Kopiec. Jego słowa wywołały szereg negatywnych komentarzy. Wiceszef MSZ nazwał go „zdrajcą” i ocenił, że doradza Niemcom ws. reparacji.

Poseł Lewicy Maciej Kopiec napisał na Twitterze: „Mieszkańcy ziem utraconych przez Niemcy po II Wojnie Światowej powinni domagać się od państwa polskiego reparacji za zniszczony przemysł, infrastrukturę i zabytki architektury, które jako +niepolski+ od zawsze były przez Polskę traktowane jako gorsze i niewarte zainteresowania”. Słowa śląskiego posła wywołały falę krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych.

 

Wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski Sebastian Kaleta odpisał Kopcowi: „Poseł na Sejm RP z klubu Lewicy doradza Niemcom, aby żądali od Polski reparacji za skutki II wojny światowej. Parszywy zdrajca”.

 

Poseł Konfederacji Krystian Kamiński ocenił natomiast, że „lewicowy poseł popełnia wpisy, jakby mentalnie był już Niemcem”. „Żenujące” – dodał.

 

Kopiec odniósł się do zamieszania wokół swojego wpisu. „Ciekawe, że tak mało osób zauważyło, że to twitt w obronie mieszkańców i obywateli Polski, których tereny długo były przez Polskę dyskryminowane, a tak wiele osób przeczytawszy słowo +utraconych przez Niemcy+ poszło jakąś dziwną, proniemiecką drogą. Polecam wizytę w Nowej Rudze” – napisał. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj