Prognoza pogody na 11 i 12 sierpnia

Jak informuje IMGW od zachodniej po środkową i częściowo wschodnią Europę rozciąga się obszar wyżu, z głównym centrum nad Bałtykiem. Nad resztą kontynentu przeważają niże, a dodatkowo na północy Europy przemieszczają się fronty atmosferyczne.Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem, tylko na południowym wschodzie i południu zaznacza się płytka zatoka niżowa. Utrzymuje się nad nami dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W czwartek w kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 stopni na wschodzie i nad morzem, około 26 st. w centrum kraju do 30, 31 stopni na północnym zachodzie i zachodzie. Chłodniej w dolinach karpackich: od 18 do 22 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy na południu, wschodzie i miejscami w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, tam możliwy przelotny deszcz, a na południu i wschodzie również burze. W pozostałej części kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 15 stopni, w rejonach podgórskich od 5 do 10 stopni. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W piątek na północy i północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem. Na południowym wschodzie możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 22, 24 stopni na Pogórzu Karpackim i w Małopolsce oraz w kotlinach sudeckich, około 27 st. w centrum, do 30, 31 stopni na północnym zachodzie i północy kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj