Synoptyk IMGW: w niedzielę gorąco, ale z opadami i burzami

W niedzielę najcieplej będzie na północnym zachodzie, do 31 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło będzie na północy i tam nie będzie padać. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze – poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

W niedzielę na północy bez opadów, z dużą ilością słońca. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów do 40 mm na południowym wschodzie i południu.

Tomczuk poinformowała, że w całym kraju będzie ciepło. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na południu do 29 w centrum kraju i do 31 stopni na północnym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Gdzieniegdzie, głównie we wschodniej i południowej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm, a najwięcej do 20 mm na południu.

„Dużo pogodnego nieba będzie nad krańcami północnymi, reszta kraju z opadami deszczu i burzami, które powoli będą zanikać” – dodała Tomczuk.

Temperatura minimalna od 15 do 19 stopni Celsjusza. Chłodnej będzie w kotlinach górskich i tam około 12-14 stopni.

Wiatr słaby, umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz jego porywy osiągną do 65 km/h. (PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj