Prognoza pogody na 15 i 16 sierpnia

Jak informuje IMGW północny wschód kontynentu znajduje się pod wpływem wyżu znad Rosji, pozostały obszar Europy jest w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Wyspami Brytyjskimi oraz Morzem Norweskim. Przeważający obszar kraju znajduje się pod wpływem rozległego niżu znad południa Wielkiej Brytanii, jedynie krańce północno-wschodnie Polski są w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Do kraju napływa ciepła, wilgotna masa powietrza polarnego znad Morza Czarnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 35 mm. Temperatura maksymalna od 27 st.C do 32 st.C, chłodniej na krańcach południowo wschodnich, w kotlinach górskich oraz na Helu, od 24 st.C do 26 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Miejscami silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do około 300 m. Temperatura minimalna od 16 st.C do 20 st.C, chłodnej jedynie w kotlinach górskich i tam od 13 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

We wtorek umiarkowane miejscami duże, jedynie na południowym zachodzie okresami małe. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 27 st.C do 32 st.C, chłodniej w kotlinach górskich oraz miejscami nad morzem od 24 st.C do 26 st.C. Wiatr słaby, zmienny, na północy i wschodzie z kierunków wschodnich. W czasie burz w porywach do 75 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Po południu przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 29 st.C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna 19 st.C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. W godzinach okołopołudniowych przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 30 st.C. Wiatr słaby, wschodni, pod wieczór zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj