European Peace Ride 2022 – wyścig kolarski rusza w sobotę z Wrocławia

foto pixabay.com

3 września o 7:00 w Parku Południowym we Wrocławiu wystartuje wyścig European Peace Ride 2022 – międzynarodowy przejazd kolarski nawiązujący do legendarnego Wyścigu Pokoju. Trasa z Wrocławia wiedzie przez Czechy do niemieckiego Chemnitz. W wyścigu weźmie udział 120 osób – kolarze-amatorzy z Polski, Czech i Niemiec, którym towarzyszyć będą dawni wybitni zawodnicy szosowych wyścigów kolarskich, tj. Henryk Charucki (zwycięzca m.in. Tour de Mexico, Tour de Pologne czy zdobywca tytułu Górskiego Mistrza Polski), Thomas Barth (zwycięzca Wyścigu Pokoju w 1984 roku i Tour de Rhineland-Palatynat dwa lata później) czy Marcus Burghardt (utytułowany niemiecki kolarz szosowy). Na starcie zamelduje się także Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego, który przejedzie pierwszy odcinek wyścigu.

– Idea nawiązuje do znanego przed laty kolarskiego Wyścigu Pokoju, którym emocjonowali się niemal wszyscy, a po latach połączy dwie Europejskie Stolicy Kultury. Kolarze będą mogli poznać nasz wspaniały region, a następnie przejechać przez zaprzyjaźnione z nami dwa czeskie kraje i zakończyć przejazdem przez niemiecką Saksonię – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. – Nasz rowerowy oficer Piotr Nowicki zapewnia, ze zaproponował naprawdę malownicze trasy przejazdu. Trzymam kciuki za wszystkich.

Kolarze i kolarki wystartują w sobotę z ulicy Waligórskiego (Park Południowy) o 7:00 rano. Następnie peleton przejedzie: aleją Karkonoską, ulicą Francuską, Czekoladową, przez Rondo Bitwy Warszawskiej 1920 r., dalej ulicą Kwiatkowskiego i Mokronoską w stronę Kątów Wrocławskich.

EPR 2022 został zainicjowany i jest organizowany przez CSM/Fit4Bike z Chemnitz, które w 2025 roku będzie Europejską Stolicą Kultury. Nad wydarzeniem patronat objęli: saksońska Minister Stanu ds. Sprawiedliwości i Demokracji, Europy i Równości Katja Meier, burmistrzowie miast Chemnitz – Sven Schulze i Mladá Boleslav – Raduan Nwelati, a po stronie polskiej – Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia oraz Konsul Generalny Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj