Beata Szydło krytykuje szefową KE za komentarz ws. wyborów we Włoszech

szydło1.jpg

„Przewodnicząca KE publicznie przyznała, że jest gotowa używać różnych +narzędzi+, by wpływać na wewnętrzną sytuację polityczną w krajach UE” – stwierdziła eurodeputowana PiS Beata Szydło, odnosząc się do komentarza Ursuli von der Leyen w sprawie wyborów we Włoszech.

Von der Leyen była pytana o wybory parlamentarne we Włoszech w kontekście tego, że wśród kandydatów są politycy „bliscy” Władimira Putina.

„Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier” – odpowiedziała szefowa Komisji Europejskiej, która wzięła w czwartek udział w debacie na amerykańskim uniwersytecie Princeton.

„Moje podejście jest takie, że pracujemy z każdym demokratycznym rządem, gotowym pracować z nami” – dodała Ursula von der Leyen cytowana przez agencję Ansa.

„Przewodnicząca Komisji Europejskiej publicznie przyznała, że jest gotowa używać różnych +narzędzi+, by wpływać na wewnętrzną sytuację polityczną w krajach UE, wymieniając Włochy, Polskę i Węgry. To dowód na jawne łamanie zasad UE, ale nie przez te kraje, a przez KE” – napisała z koeli w piątek we wpisie na Twitterze była premier Beata Szydło.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj