Wrocław: Od piątku można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego

Od piątku mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą głosować na projekty zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację inicjatyw społecznych w tym roku wrocławski magistrat przeznaczył 30 mln zł.

To już 10. edycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory w ramach tego przedsięwzięcia mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska wybrali ponad 420 projektów, których łącznych koszt realizacji to blisko 200 mln zł. Pierwszy wrocławski budżet obywatelski wynosił 3 mln zł, dziś to 30 mln zł. „W 2022 r. do wydania, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, jest 30 mln zł. To 5 mln zł więcej niż w roku poprzednim” – podkreślił Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji Społecznej.

Do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 362 projekty, z czego pod głosowanie poddanych jest 167 – z tego 94 to projekty osiedlowe, a 73 ponadosiedlowe. „Głosować może każdy mieszkaniec, co istotne nie ma tu znaczenia meldunek ani wiek. Zapraszamy do głosowania również dzieci oraz naszych mieszkańców z Ukrainy. Każdy będzie mógł oddać 2 głosy: na projekt osiedlowy oraz ponadosiedlowy” – powiedział Wolszczak.

Wśród poddanych pod głosowanie projektów najwięcej dotyczy inwestycji w tereny zielone i rekreacyjne.

Zagłosować można m.in. wypełniając formularza online na stronie wroclaw.pl. Głos będzie można oddać również na papierowych formularzach w pięciu punktach stacjonarnych. Głosowanie zakończy się 10 października. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj