Minister Maląg: Donald Tusk dużo obiecuje przed wyborami, a jego rządy to m.in. wyższy wiek emerytalny

Donald Tusk przed wyborami dużo obiecuje, krótko o jego rządach: wyższy wiek emerytalny, „piniędzy nie ma i nie będzie”, „sorry, taki mamy klimat” – oceniła w sobotę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Lider PO Donald Tusk spotkał się w sobotę we Wrocławiu z młodzieżą. Zapowiedział m.in., że jednym z pierwszych efektów jego rządów, jeśli wygra wybory, będzie uproszczenie systemu podatkowego.

Według lidera PO, „pierwsze 100 dni i 100 tygodni po dojściu do władzy będzie wymagało i twardości i jak trzeba bezwzględności”. „Trzeba będzie umieć podjąć ryzyko” – ocenił. „Gigantyczna harówa bez żadnych złudzeń, a wobec tych, którzy robili jakieś zło bez żadnych skrupułów” – zapewnił. Jak dodał, nie jest to „nic atrakcyjnego, tylko naprawdę ciężka harówa, bo rozliczanie przeszłości, to nie jest przyjemny proces, bo wymaga twardej skóry i determinacji”.

„DT (Donald Tusk – PAP) przed wyborami dużo obiecuje. Krótko o jego rządach: wyższy wiek emerytalny, +piniędzy nie ma i nie będzie+, +sorry, taki mamy klimat+” – napisała w sobotę na Twitterze minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wymieniła też działania rządów PiS. Wskazała na program 500 plus, ulgi dla młodych w PIT, „bezpieczeństwo militarne i niskie bezrobocie 4,8 proc.”.

„Panie Donaldzie, daj pan spokój” – podsumowała minister.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj