Dolnośląskie/ Straż graniczna zatrzymała imigrantów i organizatorów przemytu ludzi

Na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali jedenastu cudzoziemców; dziewięciu z nich to nielegalni imigranci. Kolejni dwaj: Ukrainiec i Białorusin przewozili imigrantów ze wschodniej Polski na granicę z Niemcami.

Rzecznik Prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w środę, że we wtorek funkcjonariusze straży granicznej w Zgorzelcu zatrzymali do kontroli w centrum tego miasta auto osobowe.

„Kierowcą pojazdu był 25-letni obywatel Ukrainy. Pasażerami Ukraińca było pięciu mężczyzn, jak się okazało obywateli Syrii w wieku od 25 do 34 lat. Cudzoziemcy oświadczyli, że obywatel Ukrainy miał ich zawieźć do Niemiec. W wyniku kontroli legalności pobytu stwierdzono, że Syryjczycy przebywają na terytorium Polski bez ważnej wizy lub innego ważnego tytułu pobytowego uprawniającego do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Zostali zatrzymani” – powiedziała rzecznik.

Zatrzymany został także kierowca pojazdu, który poinformował funkcjonariuszy, że Syryjczyków zabrał z jednej miejscowości w województwie podlaskim i miał ich dowieźć w miejsce, gdzie dogodnie mogliby przekroczyć granicę.

Kolejna grupa pięciu cudzoziemców zatrzymana została przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Legnicy. Funkcjonariusze SG na drodze prowadzącej do granicy z Niemcami skontrolowali osobową toyotę. Pojazdem kierował 20-letni obywatel Białorusi, który przewoził czterech pasażerów.

„Kontrola dokumentów wykazała, że pasażerami Białorusina było czterech obywateli Syrii w wieku od 25-42 lat, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium państw Schengen. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju Syryjczycy zostali zatrzymani. Natomiast Białorusin zatrzymany został za organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy państwowej” – powiedziała rzecznik.(PAP)

autor: Roman Skiba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj