Eurodeputowana Kempa dla „Naszego Dziennika”: Tylko NATO zdaje egzamin

Jeżeli cokolwiek się stanie, to na nikogo nie możemy liczyć. Jedynym oparciem jest dla nas Sojusz Północnoatlantycki. Jak na razie NATO zdaje egzamin – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem ” Beata Kempa, deputowana Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego.

Kempa pytana przez dziennik czy możemy jeszcze liczyć na pomoc Unii Europejskiej w kwestii finansowania wsparcia humanitarnego dla Ukrainy i milionów jej obywateli w naszym kraju odpowiedziała: „przestałam w to wierzyć”.

 

„Nawet gdy podnosimy ten temat na forum Parlamentu Europejskiego, to jest tak, jakby ktoś rzucał grochem o ścianę” – stwierdza Kempa. Jak dodaje, „pomimo usilnych prób nie otrzymujemy odpowiedzi na zadane pytania”.

 

Zdaniem eurodeputowanej „to jest absolutny skandal”. Jak mówi gazecie, „Unia Europejska raz jeszcze depcze zasadę solidarności i nie chce wspomóc państwa członkowskiego, które ponosi największe koszty tej wojny”.

 

Przypomniała, że w ostatnich dniach w Strasburgu toczyła się debata o stanie UE – „i ta wojna wszystko weryfikuje”. „Widzimy jak ta UE jest mało wydolna, nieskuteczna, a przede wszystkim mało solidarna” – stwierdza.

 

W ocenie Kempy, „jeśli tylko cokolwiek się stanie, to na nikogo nie możemy liczyć”. „Jedynym oparciem jest dla nas Sojusz Północnoatlantycki. Jak na razie NATO zdaje egzamin” – ocenia w rozmowie z gazetą eurodeputowana. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj