Ozboba: Tusk powinien natychmiast wyrzucić Sikorskiego

fot: youtube

Jako Solidarna Polska oczekujemy, że szef PO Donald Tusk natychmiast wyrzuci Radosława Sikorskiego, którego tweet w sprawie awarii gazociągu Nord Stream został wykorzystany przez rosyjską propagandę – oświadczył w sobotę polityk Solidarnej Polski, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła w piątek zgłoszony przez USA i Albanię projekt rezolucji potępiającej Rosję za jej próbę aneksji terytorium Ukrainy i wzywającej ją do wycofania wojsk. Przeciwko projektowi zagłosowała tylko Rosja, mająca prawo weta. Cztery kraje wstrzymały się od głosu.

Poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty, który podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream. Kilka dni temu Sikorski zasugerował wpisem na Twitterze, że za uszkodzeniami rosyjsko-niemieckiego gazociągu stoją Stany Zjednoczone. „Thank you, USA (dziękujemy wam, USA)” – napisał b. szef MSZ.

W sobotę politycy Solidarnej Polski zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową przed siedzibą PO.

Jacek Ozdoba zwracał uwagę, że w czasie gdy Polska pomaga Ukrainie w wojnie z Rosją, były szef MSZ i europoseł PO Radosław Sikorski „wpisuje się w narrację Federacji Rosyjskiej”. „Gdzie jest Donald Tusk, gdzie jest Rafał Trzaskowski, gdzie są liderzy Platformy?” – pytał polityk SP.

„Radosław Sikorski był kiedyś drugą osobą w państwie, był ministrem spraw zagranicznych, to nie jest proszę państwa kretyn. A dzisiaj wpisuje się w narrację federacji Rosyjskiej. Donald Tusk powinien natychmiast wyrzucić Radosława Sikorskiego” – podkreślił Ozdoba.

„Tego oczekujemy jako Solidarna Polska, że Donald Tusk natychmiast wyrzuci Radosława Sikorskiego. Koniec kariery tego człowieka już w tej chwili nastąpił. Ja sobie nie wyobrażam, żeby on w przyszłości gdziekolwiek znalazł się na liście” – dodał Ozdoba.

Według niego, Sikorski przez Departament Stanu USA jest odbierany jako „rosyjska dezinformacja”. „A co robi Donald Tusk? Milczy. A co robi Rafał Trzaskowski? Broni tego człowieka” – powiedział polityk SP. (PAP)

autorzy: Piotr Śmiłowicz, Mieczysław Rudy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj