Prognoza pogody na 1 i 2 października

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Islandią, Białorusią, Półwyspem Kolskim i Bałkanami wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie krańce wschodnie oraz południowa część kontynentu jest w zasięgu wyżów. Polska jest na skraju głębokiego niżu znad Islandii. Na południowym wschodzie zaznacza swój wpływ pofalowany front atmosferyczny, związany z niżem znad Półwyspu Kolskiego. Pod koniec dnia, do granic zachodnich przybliży się front okluzji, związany z niżem nad Islandią. Jesteśmy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu; na Wybrzeżu i południowym wschodzie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 25 mm na krańcach wschodnich. Rano lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 12 st. C do 17 st. C; miejscami na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu i na zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, na Wybrzeżu możliwe burze. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na wschodzie. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 6 st. C do 11 st. C, tylko na Wybrzeżu około 12 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 16 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Bieszczadach początkowo do 70 km/h, a w Karpatach, na Wybrzeżu i w czasie burz do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano możliwe silne zamglenia. Niewielka możliwość słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowy.

W nocy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów możliwa do 10 mm. Temperatura minimalna 11 st. C. Wiatr początkowo słaby, później stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-wschodni szybko skręcający na zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana suma opadów możliwa do 10 mm. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w czasie burz w porywach do 60 km/h, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj