PGE obniża ceny węgla kamiennego dla klientów

Od pierwszego listopada br. PGE obniża ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym. Obniżki sięgają nawet 10 proc.

Ostanie zmiany cen na rynku węgla kamiennego spowodowały, że mogliśmy zakontraktować kolejne dostawy wysokiej jakości węgla kamiennego po niższych kosztach, co pozwoliło nam na obniżenie ceny dla naszych odbiorców. Zgodnie z planem PGE nadal będzie importowała węgiel kamienny do Polski i jeśli zmiany cen na rynkach hurtowych na to pozwolą, będziemy wprowadzali kolejne korekty w naszej ofercie. Nasza spółka PGE Paliwa, która odpowiada za import i dystrybucję węgla sprowadziła w tym roku około 5 mln ton węgla.

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Cena węgla opałowego typu ekogroszek/groszek lub orzech będzie wynosiła około 1890 zł netto (obniżka z poziomu 2100 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem, natomiast cena węgla typu miał energetyczny będzie wynosiła około 1550 zł netto (obniżka z poziomu 1700 zł netto) plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

Aby kupić węgiel należy na stronie www.gkpge.pl/zakup-wegla wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą, czy podmiotem pośredniczącym. Pośredniczące podmioty węglowe (PPW) mają prawo do późniejszej odsprzedaży węgla klientom indywidualnym. W formularzu należy podać też rodzaj surowca, który chce się kupić, oraz dane kontaktowe. Gdy formularz zostanie złożony, pracownik PGE skontaktuje się z kupującym, przedstawi szczegółową ofertę, a następnie umowę sprzedaży. Należy ją odesłać na wskazany adres i uzgodnić termin oraz miejsce realizacji zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj