Wrocław: Wybrano spektakle do realizacji w Nurcie Off 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Dziewięć spektakli zostało wybranych do realizacji w ramach Nurtu Off na 43. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. PPA odbędzie się w dniach 24 marca-2 kwietnia 2023.

Konkurs Off w ramach PPA odbędzie się już po raz 17. Składa się on z dwóch etapów: w pierwszym oceniane są scenariusze spektakli offowych: eksperymentalnych, nowatorskich, proponujących nową wizję piosenki, w drugim – gotowe spektakle.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Teatru Muzycznego Capitol Joanna Kiszkis, Cezary Studniak, dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Paweł Krupski, główny producent, i Grażyna Górka, producentka nurtu off, po zapoznaniu się z 41 zgłoszeniami wybrali do realizacji dziewięć projektów.

„Ich autorki i autorzy otrzymają wsparcie organizacyjne i finansowe na realizację spektakli – do 12 tysięcy zł, w zależności od potrzeb. Podczas festiwalu gotowe produkcje oceniać będzie jury, które przyzna nagrodę: statuetkę Tukana Off i 10 tysięcy złotych, a także festiwalowa publiczność, która w swoim plebiscycie przyzna statuetkę Tukana Off Publiczności” – przekazała Kiszkis.

Do realizacji wybrane zostały spektakle: „Medytacje Hildegardy” Tomasza Orszulaka, Bogdany Vynnytski; „Albertem Będę, Mapetem Podróży, Kaśką Kropką” Agi Bogdan, Moniki Dawidziuk, Magdy Majtyki; „Wielka opera o wyjściu z domu” Michała Lazara i zespołu Ko-MAT ensemble; „Teraz?” Teatru pod Nasypem; „Wilk – projekt alfabetyzacji” Aleksandry Bielewicz, Jowity Kropiewnickiej, Kamila Studnickiego, Michała Lisa; „Jak zostałem nacjonalistą” Karola Bijaty, Zofii Pinkiewicz; „Do hymnów” Łukasza Pawłowskiego, Michała Heluszki; „DEBIL/i_stu_las” Teatru Odnalezionego w Jeleniej Górze oraz „Rodowitch” Klaudii Waszak, Jana Kowalewskiego i Andrzeja Skowrona.

Program 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 marca – 2 kwietnia ogłoszony zostanie w styczniu. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj