Prognoza pogody na 25 i 26 listopada

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia, południowo-wschodnia oraz rejon Półwyspu Apenińskiego są pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z centrami nad Półwyspem Iberyjskim, Bałkanami oraz północną Rosją. Polska znajduje się w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Nadal napływa zimne i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże. Na wschodzie i miejscami w centrum opady śniegu i śnieguz deszczem, na zachodzie słabe opady deszczu lub mżawki. We wschodniej Polsce drogi w wielu miejscach śliskie! Temperatura maksymalna od -2 st.C na północnym wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 7 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, w Tatrach i Beskidach lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Na północy, wschodzie oraz w górach opady śniegu i śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W rejonach podgórskich możliwe marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Na północy miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. We wschodniej Polsce drogi w wielu miejscach śliskie! Temperatura minimalna od -5 st.C północnym wschodzie, około 0 st.C w centrum, do 4 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, w Tatrach i Beskidach lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże. Na wschodzie słabe opady śniegu, w centrum opady śniegu z deszczem, na zachodzie deszczu lub mżawki. Początkowo miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -1 st.C na północnym wschodzie, około 3 st.C w centrum, do 6 st.C na zachodzie. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie na ogół duże. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna-2 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr słaby, przeważnie północno-zachodni.(PAP)

wr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj