Szef MON podpisał rozporządzenie ws. przyznania 450 zł dodatku dla żołnierzy niektórych jednostek

22.03.2019 - Chechlo Pustynia bledowska TSW 11MBOT 16/8 PT Fot. DWOT

Szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie ws. dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski; żołnierze otrzymają po 450 zł miesięcznie – poinformował minister na Twitterze.

Błaszczak zaznaczył, że jednym z jego priorytetów jako ministra obrony narodowej jest zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego.

Dlatego – podkreślił – podjął decyzję o przyznaniu specjalnych dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach o charakterze bojowym (m.in. brygadach pancernych, zmotoryzowanych, zmechanizowanych, jednostkach saperskich i inżynieryjnych), a także w jednostkach zabezpieczających i wsparcia dyslokowanych we wschodniej Polsce. Jak wskazał szef MON, dodatki zostaną przyznane jednostkom, które były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy podczas ataku hybrydowego.

„Chciałbym w ten sposób zachęcić państwa do dalszej służby wojskowej. Zgodnie z założeniami rozporządzenia dodatek będzie wypłacany wszystkim żołnierzom służącym w wybranych jednostkach, w równej wysokości – 450 zł miesięcznie” – napisał Błaszczak do żołnierzy. „Korzystając z okazji chciałbym podziękować państwu za służbę i trud, który każdego dnia podejmujecie by zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyzny” – dodał.(PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj