KGHM: Nie prowadzimy projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie mamy takich planów

domena publiczna

Nie prowadzimy żadnych projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie mamy takich planów – poinformował KGHM Polska Miedź S.A. w oświadczeniu przesłanym PAP. To reakcja na artykuł opublikowany w niedzielę wieczorem w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

„KGHM Polska Miedź S.A. zaprzecza informacjom przedstawionym w artykule Dziennika Gazety Prawnej. Nie prowadzimy żadnych projektów polegających na produkcji uzbrojenia ani nie mamy takich planów” – poinformował PAP KGHM.

Jak dodano, „spółka w trudnych makroekonomicznie czasach skupia się na utrzymaniu stabilnej produkcji, zatrudnienia i rozwoju projektów związanych z m.in. Odnawialnymi Źródłami Energii”. „Miedziowa spółka o swoich planach na bieżąco informuje akcjonariuszy i rynek giełdowy” – czytamy w oświadczeniu.

Podkreślono w nim również, że „KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem surowców naturalnych”. „Miedziowy gigant jest w ścisłej czołówce światowych producentów miedzi i srebra” – przypomniano w oświadczeniu.

W niedzielę wieczorem na stronie DGP, dziennik.pl, opublikowano artykuł zatytułowany „Rząd wykorzysta KGHM do zbrojeń”, w którym napisano, że „jednym z możliwych wariantów sfinansowania produkcji nowego uzbrojenia w Polsce lub modernizacji już istniejącego jest kooperacja między Polską Grupą Zbrojeniową a KGHM lub firmami zagranicznymi, np. z Korei”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj