Prognoza pogody na 5 i 6 grudnia

Jak informuje IMGW Europa północno-wschodnia i wschodnia oraz rejon Wysp Brytyjskich pozostają w zasięgu wyżów znad Rosji i Grenlandii. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Atlantykiem i Europą Środkową. Polska jest w zasięgu płytkiego niżu przemieszczającego się znad południowych Niemiec w stronę naszej zachodniej granicy. Z południowego wschodu napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu i południowym zachodzie. Na północy i północnym wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu, lokalnie opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Poza tym słabe opady deszczu. Rano będą gdzieniegdzie utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m, na południu mgły możliwe są również pod wieczór. Temperatura maksymalna od -2 st.C na Suwalszczyźnie do 3 st.C w centrum i 8 st.C na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie, tylko lokalnie na południu około 10 st.C. Wiatr umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu. Na północy i północnym wschodzie opady deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Poza tym opady deszczu. W górach opady śniegu, w wyższych partiach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Lokalnie na Podhalu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st.C na Suwalszczyźnie do 2 st.C w centrum i 4 st.C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 75 km/h, miejscami wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

We wtorek zachmurzenie na ogół duże. Opady deszczu, przechodzące od północnego zachodu w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo na północnym wschodzie możliwy marznący deszcz, powodujące gołoledź. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. W górach opady śniegu, możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm w Karpatach i 7 cm w Sudetach. Temperatura maksymalna od 1 st.C na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 5 st.C miejscami na południu i nad morzem. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu lub mżawki, początkowo marznące i powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Początkowo mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj