J. Kaczyński o polityce zagranicznej: my nie kłaniamy się nikomu

fot. youtube

My nie kłaniamy się nikomu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który na spotkaniu w Chojnicach mówił o podmiotowej polityce zagranicznej.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Chojnic mówił o podmiotowej polityce zagranicznej. „My nie kłaniamy się nikomu” – podkreślił.

„Nie opowiadamy w języku narodowym tegoż państwa, że jego polityka była zbawcza dla Europy, a pewien pan, którego pewnie znacie, przynajmniej z telewizji, właśnie takie rzeczy opowiadał. Opowiadał o polityce, która doprowadziła do tej wojny, do tego nieszczęścia, a my – po naszej stronie – mieliśmy ludzi, którzy przed tym ostrzegali i ostrzegał przed tym także mój świętej pamięci brat w słowach, które dzisiaj są bardzo często powtarzane” – mówił. Chodzi o słowa, które prezydent Lech Kaczyński wypowiedział 12 sierpnia 2008 roku na wiecu w stolicy Gruzji. „Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę” – przestrzegł wówczas.

„Byliśmy pod tym względem chyba jedyną siłą polityczną – tutaj mówię o partii, a nie o państwie – w Europie, która w sposób konsekwentny to robiła, ale to było grochem o ścianę” – zaznaczył Jarosław Kaczyński. „Kiedy w 2010 roku, już po śmierci mojego brata, wystosowałem list do wszystkich ważnych przywódców i instytucji Europy właśnie w tej sprawie, sprawie zagrożenia rosyjskiego, to w Polsce pytano, czy jestem aby przy zdrowych zmysłach, bo niejaki Sikorski o to pytał, a jeżeli chodzi o odpowiedź tych, do których kierowane było to pismo, to można powiedzieć, że było to całkowite milczenie. Uznawano, że tego zagrożenia nie ma, że to stara, polska rusofobia” – podkreślił.

Jak dodał, później wszystko okazało się prawdą. „I to prawdą, którą łatwo było ustalić. Nie trzeba było być żadnym geniuszem, żeby to przewidzieć” – powiedział.

„Kiedy pytają działaczy Platformy Obywatelskiej, czy pan Tusk jest geniuszem, to oni odpowiadają, że tak. Sam to słyszałem” – zauważył Kaczyński. „Ja uczciwie się przyznaje, że nie jestem geniuszem, ale to przewidziałem, bo to naprawdę nie było trudne” – podkreślał prezes PiS. (PAP)

Poseł Świat: rząd PiS znacząco zwiększył finansowanie ochrony zdrowia. Wprowadzamy program „Dobry Posiłek”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj