Parlamentarzyści PiS z Kalisza: ostrzegamy Polaków przed ponownym oszustwem ze strony PO

Donald Tusk chce ponownie rządzić w Polsce i być premierem; chcemy ostrzec Polaków przed ponownym oszustwem – mówił w Kaliszu poseł Jan Mosiński (PiS). Pamiętam dokładnie, kiedy w okresie kryzysu Tusk wybrał synekurę, wyjechał do Brukseli i zostawił Polaków, a PO podniosła wiek emerytalny – podkreślił.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego zorganizowali w piątek konferencję prasową przed siedzibą PO w Kaliszu, by – jak powiedział Mosiński – „ostrzec Polaków przed ponownym oszustwem ze strony PO”. W tym czasie przed siedzibę PO wystawiono głośnik, który włączono wraz z rozpoczęciem briefingu. Wypowiedzi polityków PiS miała zagłuszyć muzyka oraz hasła wykrzykiwane pod ich adresem: „Zdrajcy! Oddajcie pieniądze z KPO! Ruscy agenci!”

„Jak widać Platforma bawi się muzyką, jest im wesoło, a my rozwiązujemy problemy, które są efektem wydarzeń na świecie, czyli wojny na Ukrainie” – oświadczył Mosiński. Jak zaznaczył, Donald Tusk chce ponownie rządzić w Polsce i być premierem. „Chcemy ostrzec Polaków przed ponownym oszustwem, bo przecież pamiętam dokładnie, kiedy w okresie kryzysu Tusk wybrał synekurę, wyjechał do Brukseli i zostawił Polaków a PO podniosła wiek emerytalny” – zauważył poseł.

Według parlamentarzystów PiS politycy PO nie mają w tym trudnym czasie nic do zaproponowania rodakom. „Nasz rząd przygotował dużo programów pomocowych, by Polakom było lżej. Krytykują to, a przecież oni oraz ich wyborcy z tego korzystają” – zaznaczył Mosiński.

Posłanka Katarzyna Sójka wskazała, że pomimo trudnej sytuacji rząd PiS zadbał o ludzi wprowadzając różne programy osłonowe. Wymieniła zamrożenie cen energii elektrycznej, dodatki węglowy i elektryczny, ciepło z rekompensatą, dodatkowe środki dla samorządów, wakacje kredytowe, zamrożenie cen gazu w 2023 r. i obniżenie podatków.

Zdaniem posła Piotra Kalety, „rząd PO był beznadziejny”. „Mieliśmy słabego premiera oraz ministrów obrony narodowej, spraw wewnętrznych i administracji” – ocenił. Zwrócił też uwagę na likwidowane w czasach PO jednostki wojskowe.

„Wystarczy wymienić 14. Pułk Rozpoznawczy, 2. Warszawską Dywizję Zmechanizowaną, brygadę zmechanizowaną w Lublinie czy pułk artyleryjski w Siedlcach – to są jednostki, które ludzie PO likwidowali po to, żeby pozbawić naszą ojczyznę bezpieczeństwa” – podkreślił Kaleta. „PiS ostrzega Polaków, że Platforma lekceważy bezpieczeństwo oraz prawdę i chce wrócić do władzy” – dodał.

W ocenie Kalety ten scenariusz jest niezwykle niebezpieczny i dramatyczny. „Z nimi trzeba w sposób demokratyczny walczyć, wyrzucić ich z polskiej sceny politycznej, ponieważ są szkodnikami dla naszej ojczyzny i dla samych siebie” – oświadczył poseł.

Poseł Tomasz Ławniczak przypomniał, że kiedy w okresie kryzysu w latach 209/2010 dochód budżetu Kalisza spadł o 14 mln zł, ówczesny rząd nie pomagał. „Dzisiaj w okresie kryzysu światowego, w czasach Covid-19, budżet Kalisza wykazał straty w wysokości 8 mln zł. Rząd PiS skierował do miasta ponad 8 mln zł dotacji i ponad 6 mln zł na inwestycje. To jest zasadnicza różnica” – podkreślił.

Posłowie PiS na zakończenie konferencji chcieli przekazać działaczom PO przygotowane „ściągawki” z programami osłonowymi dla Polaków. Furtka była zamknięta, nikt też nie wyszedł na zewnątrz.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj