Prognoza pogody na 9 i 10 grudnia

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal dominuje rozległy układ niżowy z głównymi ośrodkami nad Portugalią, południową Francją i Słowenią, które połączy pofalowany front chłodny. Jedynie wschodnie krańce kontynentu pozostają w zasięgu wyżu znad Rosji. Polska jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim i Północnym oraz Słowenią. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i pozostanie bez zmian.

 

W piątek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane. Na południowym wschodzie opady deszczu, chwilami intensywne, okresami na Podhalu opady marznące powodujące gołoledź; na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie od 10 mm do 15 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Tatrach oraz w Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 15 cm. Rano miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -2 st. C miejscami na Pomorzu do 3 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju wschodni, na pozostałym obszarze południowy i południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i duże, tylko na północy na ogół umiarkowane. Na południowym wschodzie intensywne opady deszczu i tu prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na Podhalu także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 15 cm w Tatrach. Na północy kraju lokalnie mgła marznąca ograniczająca widzialność do 200 metrów, a w Sudetach oraz na Przedgórzu Sudeckim do 400 metrów. Temperatura minimalna od -8 st. C na Pomorzu, około -2 st. C w centrum, do 3 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

 

W sobotę na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie całkowite i duże, tylko na północy umiarkowane. Na południu opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg; lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Rano na północnym wschodzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 3 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, północny.

 

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielka możliwość słabych opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna około 1 st. C. Wiatr słaby, południowy.

 

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niewielka możliwość słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura maksymalna około 0 st. C. Wiatr słaby, północny. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj