W. Brytania/ Premier Sunak: zanim można myśleć o porozumieniu, Rosja musi się wycofać

wputin.jpg

W. Brytania/ Premier Sunak: zanim można myśleć o porozumieniu, Rosja musi się wycofać
Rosja musi wycofać swoje wojska z terytorium Ukrainy, zanim będzie można rozważać jakiekolwiek porozumienie – podkreślił w piątek premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak w rozmowie telefonicznej z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Jak przekazano w komunikacie wydanym przez Downing Street, obaj przywódcy omówili nową falę rosyjskich ataków na krytyczną infrastrukturę Ukrainy, a prezydent Zełenski podziękował W. Brytanii za jej kluczowe wsparcie w przywracaniu zasilania poprzez dostarczanie generatorów.

Dodano, że Sunak wyraził uznanie dla ukraińskich sił zbrojnych, które przechwyciły w tym tygodniu dziesiątki potencjalnie niszczycielskich pocisków i poinformował, że w najbliższych tygodniach na Ukrainę dotrą kolejne przekazywane przez W. Brytanię działa przeciwlotnicze i kolejne pociski obrony powietrznej krótkiego zasięgu.

„Obaj przywódcy zgodzili się, że ważne jest uprzedzenie nieszczerych wezwań Rosji do zawieszenia broni, a premier dodał, że Kreml musi wycofać swoje siły, zanim będzie można rozważać jakiekolwiek porozumienie” – napisano. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj