Karkonosze: W wyższych partiach gór 15 cm śniegu; szlaki oblodzone

Martysia2022, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W Karkonoszach, w wyższych partiach gór, leży 15 cm śniegu. Szlaki górskie są nieprzetarte i miejscami oblodzone. Wyruszając w góry, warto sprawdzić dostępność schronisk i szlaków w odwiedzanym rejonie – radzą ratownicy GOPR.

Jak wynika z komunikatu Grupy Karkonoskiej GOPR, w piątek w Karkonoszach temperatura może spaść do – 8 stopni Celsjusza, a odczuwalna może być jeszcze niższa. Warunki do turystki pieszej są dobre, ponieważ wieje słaby wiatr, a widoczność w górach jest bardzo dobra.

Turyści muszą jednak zachować ostrożność, ponieważ w wyższych partiach gór leży 15 cm śniegu, a w zaspach 30 cm. Szlaki są nieprzetarte i miejscami oblodzone – przestrzegają ratownicy GOPR. „Wyruszając w góry, warto sprawdzić dostępność schronisk i szlaków w odwiedzanym rejonie” – radzą goprowcy.

W Karkonoszach zamknięty jest szlak czerwony przez tzw. Kocioł Łomniczki, na odcinku od schroniska Nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski. Zamknięty jest również szlak niebieski tzw. Droga Jubileuszowa na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Zakosach do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Czarnym Grzbiecie.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj