Prognoza pogody na 11 i 12 grudnia

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna oraz wschodnia są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Ukrainą, Włochami oraz Morzem Północnym i związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu niżu wędrującego wolno znad Bałkanów nad Ukrainę. Z północnego wschodu napływa chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie kraju. Opady śniegu, na wschodzie okresami intensywne. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wschodzie o 15 cm do 20 cm. W opadach śniegu widzialność będzie spadać do 500 m. Temperatura maksymalna od -4 st. C na Warmii i w rejonach podgórskich Karpat do 0 st. C na Pomorzu Zachodnim i 3 st. C miejscami na Wybrzeżu. Wiatr na zachodzie kraju słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, na wschodzie kraju w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy do 65 km/h. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie na ogół duże. Opady śniegu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 5 cm do 10 cm. W czasie intensywnych opadów ograniczenie widzialności do 500 m. Temperatura minimalna od -8 st. C na Podhalu i w dolinach karpackich do -3 st. C na zachodzie i Pomorzu, nad morzem około -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych i zachodnich. W Sudetach porywy do 60 km/h. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek zachmurzenie na ogół duże. Opady śniegu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym. Na północy i południowym zachodzie przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 5 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od -5 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim i 4 st. C nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych i zachodnich. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w niedzielę będzie pochmurno i okresami opady śniegu. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do około 6 cm. Temperatura maksymalna około -1 st. C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, przeważnie północny. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W poniedziałek zachmurzenie duże i miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj