Sondaż: 77 proc. badanych uważa, że sądy i prokuratura zbyt łagodnie traktują celebrytów

77 proc. badanych uważa, że sądy i prokuratura zbyt łagodnie traktują występki celebrytów, a 5 proc., że zbyt surowo – wynika sondażu pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

W badaniu zapytano respondentów, jak według nich polski wymiar sprawiedliwości, czyli sądy i prokuratura traktują występki celebrytów.

77 proc. badanych wybrało odpowiedź „zbyt łagodnie”. W opinii 5 proc. respondentów, sądy i prokuratura traktują celebrytów „zbyt surowo”, a 18 proc. oceniło, że „w sam raz”.

Dane szczegółowe wskazują, że o zbyt łagodnym traktowaniu celebrytów przekonanych jest 84 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Wśród sympatyków Koalicji Obywatelskiej wskaźnik ten jest wyraźnie niższy, i wynosi 59 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) od 2 do 5 grudnia br. na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1071 osób. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj