Wrocław: 4 tys. paczek trafi w grudniu do najbardziej potrzebujących mieszkańców

4 tys. paczek dla najbardziej potrzebujących wrocławian przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Przed Bożym Narodzeniem trafią one do podopiecznych MOPS-u i Wrocławskiego Centrum Integracji. Pierwsze 160 paczek wręczył we wtorek prezydent miasta.

700 z 4 tys. paczek to Paczki Dobrych Relacji, które przygotowano w ramach kończącej się w stolicy regionu kampanii Rok Dobrych Relacji. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem samotności, który w trakcie pandemii stał się coraz bardziej powszechny. Paczki te w siedmiu miejscach Wrocławia przekaże potrzebującym prezydent miasta.

Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek na terenie Wrocławskiego Centrum Integracji. W ręce podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i WCI trafiło 160 paczek. Kolejne zostaną rozdane do 21 grudnia.

„To pierwsze takie spotkanie z mieszkańcami, a będzie ich w sumie siedem. Największe odbędzie się na Nowym Targu, zapraszam tam wszystkich wrocławian, każdy może się włączyć, upiec ciasto i świętować razem z nami” – zachęca prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Dyrektor MOPS Wrocław Andrzej Mańkowski podkreślił, że miasto pomaga potrzebującym przez cały rok, nie tylko od święta. „Ostatnio otwarto sklep społeczny, ulicami Wrocławia jeździ streetbus, który wydaje posiłki dla osób w kryzysie bezdomności, są przystanki ciepła. Ta akcja to nie tylko MOPS- to organizacje pozarządowe, Rady Osiedla, dzięki nim trafiamy do najbardziej potrzebujących” – powiedział.

Wrocławskie Centrum Integracji pomaga natomiast osobom wykluczonym społecznie, długotrwale bezrobotnym w powrocie do społeczeństwa. „Organizujemy kursy zawodowe, wspieramy kompetencje społeczne, wspieramy psychologicznie. Teraz mamy okazję pomóc w szczególny sposób, przekazując produkty, które uprzyjemnią święta” – dodała zastępca dyrektora WCI Wrocław Ewa Żmuda.

W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, w tym cukier, herbata, kawa, ciastka, ciasto do wypieków, bakalie, majonez, makaron, ryż, mąka, kasza, czy produkty konserwowe. Dla osób w kryzysie bezdomności wewnątrz paczki znalazło się więcej gotowych produktów.

Jak podaje magistrat, we Wrocławiu z pomocy społecznej korzysta około 7,5 tys. osób i rodzin, w procedurze Niebieskiej Karty jest 2,5 tys. rodzin, a ze świadczeń rodzinnych korzysta blisko 10 tys. rodzin. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj