Prognoza pogody na 14 i 15 grudnia

print skrn, yt

Jaki informuje IMGW nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, jedynie wschód i częściowo centrum kontynentu znajduje się pod wpływem słabego wyżu znad południowej Ukrainy. Polska jest w pod wpływem słabego wyżu, a od południowego zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa. Pozostajemy w chłodnym, arktycznym powietrzu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i południowym zachodzie stopniowo wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów śniegu. Lokalnie na Śląsku przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Także na północnym wschodzie okresami zachmurzenie duże i słabe, przelotne opady śniegu. Rano mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -8 st.C na północnym wschodzie, -3 st.C w centrum kraju, 0 st.C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Na Podkarpaciu porywy do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na północy kraju. Miejscami opady śniegu. Na południu kraju lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Na zachodzie i w centrum lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -15 st.C na Warmii i Mazurach, około -7 st.C w centrum i na zachodzie kraju, do -4 st.C na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych. Na Podkarpaciu wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, wysoko w Tatrach porywy do 90 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na zachodzie lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na południu, wschodzie i na wybrzeżu okresami opady śniegu, na Pogórzu Karpackim także deszczu ze śniegiem oraz lokalnie opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -7 st.C na północnym wschodzie, -2 st.C w centrum kraju, do 1 st.C na południu Podkarpacia. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko na Pogórzu Karpackim pod koniec dnia umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W Tatrach porywy do 80 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna około -5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna około -5 st.C.Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnym śniegiem. Temperatura maksymalna około -2 st.C. Wiatr słaby, zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj