RMF FM24: przełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Są pierwsze zatrzymania

fot: youtube

Są pierwsze zatrzymania w śledztwie dotyczącym tajemniczego zaginięcia przed 12 laty Iwony Wieczorek. W Gdańsku na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn – poinformował w środę portal RMF FM24.

Jak podał portal, jeden z nich to Paweł P., znajomy Iwony Wieczorek, który feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezował z zaginioną.

„Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi telefon Pawła P., a także karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli u niego, a także w mieszkaniach jego bliskich.Drugi z zatrzymanych to także osoba z otoczenia Iwony Wieczorek. Więcej informacji śledczy nie udzielają” – poinformowało RMF FM 24.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty mają być postawione zatrzymanym osobom. „Paweł P. jest w drodze do Krakowa. W siedzibie małopolskiej Prokuratury Krajowej będzie przesłuchany. Tamtejsza jednostka, zwana +prokuratorskim archiwum X+ prowadzi sprawę od marca 2019 roku” – napisał portal.

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po niej. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj