Scholz: po wojnie współpraca z Rosją będzie ponownie możliwa

źródło: Pixabay

Zdaniem kanclerza Olafa Scholza, po zakończeniu wojny na Ukrainie współpraca z Rosją będzie znowu możliwa. Dlatego ważne jest, aby przygotować się na ten czas – stwierdził kanclerz podczas uroczystych obchodów 70-lecia Ost-Ausschuss (Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki).

„Jedno jest pewne: relacje, które mieliśmy, zostały obecnie zredukowane. Ale Rosja, gdy zakończy wojnę, oraz obywatele Rosji, którzy walczą o inną przyszłość dla siebie, również potrzebują możliwości ponownego rozpoczęcia współpracy gospodarczej” – dodał Scholz, podkreślając, że „to nie stanie się teraz, bo teraz zaostrzamy sankcje”.

Jak stwierdził kanclerz, „swoją wojną prezydent Rosji Władimir Putin zniszczył nie tylko infrastrukturę, miasta i wsie na Ukrainie, ale także wiele istnień ludzkich”.

„Putin niszczy także przyszłość Rosji. I to musi usprawiedliwiać przed własnym krajem i własnym narodem, na którego przyszłość wpływa w taki sposób” – zauważył kanclerz i dodał, że Putin, chcąc osiągnąć cele swojej imperialistycznej polityki, „każe strzelać rakietami do mężczyzn i kobiet, starców i dzieci”.

W tym przypadku mamy do czynienia z najpoważniejszym naruszeniem prawa międzynarodowego. „Dlatego Rosji nie wolno wygrać tej wojny. Rosja nie wygra wojny” – zapowiedział kanclerz RFN. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj